بیمه نامه باربری داخلی

بیمه باربری داخلی:

بیمه نامه های باربری داخلی  به سه شکل صادر می گردند:

۱) بیمه نامه های عمومی : در این بیمه نامه، شرایط اصلی بیمه و شرایط کلی حقوقی و تعهدات طرفین مانند خطرات تحت پوشش و شیوه حمل مشخص میگردد و با یک سرمایه بیمه‌ای معین ومشخص موافقت می‌گرددکه شامل حمل‌های متعددی می باشد و به همین دلیل، بیمه نامه تا زمانی که سرمایه توافق شده از طریق حمل های متعدد به پایان رسد دارای اعتبار می باشد.

یکی از منافع این نوع قراردادها و بیمه نامه ها در این است که برای حملهای مختلف نیاز به مراجعه بیمه گذار و صدور بیمه نامه از طرف بیمه گر نبوده و باعث کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت می شود .

یکی از معایبی که در روش بیمه نامه با شرایط عمومی وجود داشت این بود که بیمه گذار در ابتدا صدور بیمه‌نامه  می بایست صدرصد حق بیمه یا درصد بالائی از حق بیمه را پرداخت می نمود .لذا به همین دلیل روش بیمه نامه با پوشش باز ارائه گردید.

۲) بیمه نامه با پوشش باز : در بیمه نامه با پوشش باز با توافقی که بین شرکت بیمه  و بیمه گذار انجام می‌شود هر هفته  یک گواهی بیمه ازسوی شرکت بیمه  صادر می‌شود و حق بیمه متناسب با سرمایه های حمل شده از سوی بیمه گذار پرداخت می گردد. در واقع کلیه دفعات حمل کالا تحت پوشش قرار دارد و نیازی نیست که برای هر حمل پوشش جداگانه‌ای درخواست گردد. در ضمن چون مدت قرارداد معمولاً یکسال است، مذاکره و توافق مجدد در مورد آن ضروری نمی باشد.

۳ ) بیمه نامه های ساده: بیمه نامه ای است که برای حمل کالای معینی صادر می شود و در آن مشخصات مورد بیمه طبق فرم پیشنهاد باربری در آن قید می گردد. لازمه صدور بیمه نامه های ساده حمل و نقل کالا این است که شما قبلاً از وضعیت مورد بیمه و چگونگی حمل آن اطلاع داشته و این اطلاعات را در اختیار شرکت بیمه  قرار دهید.

بیمه نامه باربری

بعد از تکمیل و ارسال این فرم با شما جهت مشاوره و اعلام نرخ و صدور بیمه نامه تماس خواهیم گرفت