سوالات متداول

 از شرکت بیمه فعلی راضی نیستم . می خواهم شرکت بیمه را عوض کنم . ایا تخفیف هایم از بین خواهد رفت؟

خیر:کلیه شرکت های بیمه ای وظیفه دارند تخفیفات موجود در بیمه نامه مشتری را به بیمه نامه جدید او منتقل نمایند .در این صورت هیج حقی از شما ضایع نخواهد شد.

قصد فروش خودرو خود را دارم . چگونه می توانم تخفیف های بیمه نامه را برای خودم نگه دارم؟

در صورتی که سند خودرو بنام شماست به واحد صدور بیمه نامه مراجعه نمایید با صدور یک الحاقیه این کار به راحتی قابل انجام است .

در چه صورتی تخفیفات یک خودرو به خودروی دیگری قابل انتقال است؟

در صورتی که هر دو خودرو به نام یک نفر باشند و کاربری خودروی قبلی با خودروی فعلی یکی باشد ( مثلا هر دو سواری یا هر دو وانت باشند)

خودرویی که تازه خریداری نموده ام دارای بیمه بدنه می باشد ایا تخفیفات موجود در بیمه نامه به نام اینجانب منتقل می شود؟

طبق قانون جدید بیمه تخفیفات بیمه بدنه به دیگری منتقل نمی شود. ولی در صورتی که از مدت اعتبار بیمه نامه مانده است بهتر است به منظور بهره مندی از بیمه نامه خریدار و فروشنده به واحد صدور بیمه نامه مراجعه نمایند و الحاقیه تغییر بیمه گذار صادر گردد .(یعنی فقط شما می توانید خسارت مربوط به خودروی خود را دریافت نمایید)

خودروی قبلی اینجانب دارای تخفیفات در بیمه بدنه بوده است و با فروش آن دیگر قصد خرید خودرو ندارم ، ایا می توانم تخفیفات بیمه نامه را به شخص دیگری منتقل نمایم؟

بله : فقط این تخفیفات به خانواده درجه یک شما(همسر ،فرزندان ،پدر و مادر ) قابل انتقال است.

اصل بیمه نامه شخص ثالث خود را گم کرده ام . باید چکار کنم؟

دوست عزیز:با توجه به احتمال سوء استفاده از بیمه شخص ثالث شما باید فورا مراتب را به کلانتری محل یا شورای حل اختلاف به صورت کتبی اعلام نمایید.و با در دست داشتن نامه از مراجع قضایی به شرکت صادر کننده بیمه خود مراجعه نموده و تقاضای صدور استعلام بیمه نامه را بنمایید.شرکت بیمه وظیفه دارد بیمه نامه مفقودی شما را در لیست سیاه قرار دهد تا شخصی از آن سوء استفاده نکند و چنانچه سند خودرو به نامه شما باشد ،بلافاصله برای شما اقدام به صدور یک برگ استعلام بیمه نامه می نماید که این برگه به منزله بیمه نامه می باشد و شما می توانید با در دست داشت آن بدون هیچگونه دغدغه ای رانندگی کنید.

بیمه نامه شخص ثالث خودرا گم کرده ام تکلیف تخفیفات موجود در آن چه می شود ؟

به منظور بهره مندی از تخفیفات موجود در بیمه نامه شما می بایست جهت تمدید بیمه نامه خود صرفا به همان شرکت بیمه مراجعه نمایید.و شرکت های بیمه دیگر مجاز به دادن تخفیف بیمه نامه ی مفقودی نمی باشند.

پس از فروش خودرو تخفیفات عدم خسارت بیمه نامه را طی الحاقیه ای برای خودم خریداری نموده ام تا چه مدت این تخفیفات اعتبار دارد؟

تا مدت یک سال از تاریخ صدور الحاقیه .

خودروی خود را فرخته ام و پنج سال تخفیف عدم خسارت بدنه دارم . تا چه مدت این تخفیف ها اعتبار دارند؟

در شرکت بیمه کوثر تا ۹ ماه پس از انقضای بیمه نامه این تخفیفات اعتبار دارند.

اگر در جاده با خودرویی تصادف کردم و پلیس حضور نداشت ، باید چکار کنم ؟

اگر شما زیان دیده هستید باید دو مدرک (مثلا کارت خودرو- بیمه نامه و گواهینامه )را از طرف مقصر دریافت کنید ودر عوض تنها یک مدرک (کارت خودرو –بیمه نامه یا گواهینامه )رابه ایشان تحویل دهید وهردو خودرو مقصر و زیان دیده باید هم زمان جهت کارشناسی و برآورد خسارت به شعبه خسارت بیمه طرف مقصر حادثه مراجعه فرمایید.

فرانشیز در بیمه ها یعنی چه ؟چرا باید بیمه گذار فرانشیز بپردازد ؟

فرانشیز قسمتی از خسارت است که به موجب قانون بر عهده بیمه گذار است .وعلت آن این است که بیمه گذار در نگهداری مالش ویا در نظارت به کارکنانش مرتکب سهل انگاری نشود وتمام همت خود را برای نگهداری از اموال ویا زیر دستان به کار گیرد .

سه خطری که در اغلب بیمه های اموال استثنا هستند کدامند؟ استثناها خطرهایی هستند که خسارت ناشی از آنها جزو تعهد بیمه گرنیست .

خطر جنگ؛ خطر انرژی هسته ای و مواد رادیواکتیو؛خطر برخورد امواج هواپیماهایی که با سرعتی فراتر از صوت پرواز می کنند.

چگونه می توان از بیمه کوثر وام گرفت ؟

تمام کسانی که بیمه عمر وسرمایه گذاری خود را از بیمه کوثر دریافت نموده اند پس از گذشت دوسال از تاریخ شروع بیمه نامه میتوانند با مراجعه به واحد صدور بیمه نامه خود ،از شرکت بیمه کوثر وام در یافت نمایند این وام بدون ضامن و وثیقه می باشد.

پوشش از کار افتادگی بیمه گذار در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به چه معناست ؟

تمام بیمه گزارانی که دارای شغل بوده وسن آنها کمتر از ۵۵ سال باشد ،در صورتی که دچار بیماری ویا حادثه گردند وطبق نظر پزشک معتمد بیمه گر از کار افتاده تشخیص داده شوند ،مشمول این پوشش بوده ودیگر تا پایان قرار داد نیاز به پرداخت حق بیمه توسط آنان نیست وکلیه حق بیمه ها توسط شرکت بیمه کوثر پرداخت می گردد.

خودروی جدیدی خریده ام  بیمه نامه شخص ثالث آن به نام صاحب قبلی است آیا لازم است بیمه نامه به نام خودم تغییر کند؟

همان طوری که از اسم بیمه نامه مشخص است منافع آن برای شخص ثالث می باشد . در این بیمه نامه فقط مهم ترین پارامتر های آن شماره ی شاسی خودرو و شماره ی موتور می باشد و نام افراد در این بیمه نامه به عنوان بیمه گذار هیچ تاثیری در اعتبار بیمه نامه ندارد و دارنده ی بیمه نامه در اصل مالک بیمه نامه می باشد و نیاز به هیچ گونه الحاقیه ای ندارد .

شماره ی پلاک خودرو در بیمه نامه ی شخص ثالث مربوط به مالک قبلی می باشد آیا لازم است با توجه به این که پلاک جدید به نام اینجانب شده الحاقیه برای پلاک جدید صادر شود ؟

در این بیمه نامه فقط مهم ترین پارامتر های آن شماره ی شاسی خودرو و شماره ی موتور می باشد و پلاک خودرو در این بیمه نامه تاثیری ندارد .

در چه مواردی قرارداد بیمه باطل است؟

 در شش مورد زیر، قرارداد بیمه باطل می شود:

الف) فقدان یا معلول بودن یکی از شرایط اساسی عقد.

ب) اظهارات کذب عمدی بیمه گذار یا کتمان عمدی حقایق، که به تغییر یا کاهش اهمیت خطر در نظر بیمه گر منجر شود.

ج) اضافه بیمه کردن متقلبانه مورد بیمه.

د) تعدد بیمه با قصد تقلب.

ه) بیمه خطری که قبل از عقد واقع شده است.

و) بیمه عمر یا حادثه جسمانی بدون رضایت کتبی بیمه شده.

آیا می شود بیمه نامه شخص ثالث را باطل کرد؟

لازم است بدانید بیمه نامه شخص ثالث فقط در دوصورت با طل می گردد .

۱) در صورت اسقاط خودر توسط مراکز مجاز اسقاط .

۲) در صورتی که دو بیمه نامه برای یک خود رو در دو شرکت بیمه جدا گانه صادر گردیده باشد.در این صورت بیمه گذار مخیر است که یکی از بیمه نامه هارا ابقائ ودیگر بیمه نامه را ابطال نماید وفرقی بین تقدم وتاخر بیمه نامه ها وجود ندارد.

چه موقع گرفتن اصالت بیمه نامه از شرکت صادر کننده الزامی است اصولا این کار برای چه منظوری انجام می شود؟

هرگاه در حین تصادف علاوه بر خسارت مالی ،افراد نیز مصدوم شوندویا فوت نمایند،راننده مقصر ملزم به گرفتن اصالت بیمه نامه خود از شرکت صادر کننده میگردد.این امر باعث میگردد تا راننده مقصر به شرکت بیمه مراجعه نموده وبرای مصدومان  ویا فوتی هاتشکیل پرونده نماید .به همین خاطرگرفتن اصالت بیمه نامه از طریق مراجع قانونی الزامی می باشد.

چرا باز خرید بیمه های عمر وسرمایه گذاری در سالهای اولیه زیان ده می باشد؟

باتوجه به اینکه در بیمه های عمر وسرمایه گذاری پوشش های حمایتی مثل فوت عادی ،فوت براثر حادثه ،نقص عضو و پوشش بیماری های خاص برای بیمه شده در نظر گرفته شده است در اصل یک بیمه حوادث همراه بیمه سرمایه گذاری به بیمه شده فروخته شده است وچنانچه بیمه گذار قصد باز خرید بیمه نامه در سالهای اولیه را داشته باشد هزینه پوشش ها از اندوخته آن کسر میگردد ، علاوه بر آن هزینه بیمه گری نیز از اندوخته کسر می گردد وآن کسورات باعث کم شدن میلغ پرداختی به بیمه گذاران می گردد.

درصورت ورشکستگی شرکت های بیمه،تکلیف بیمه گذاران بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟

باتوجه به اینکه هر شرکت بیمه ای که اقدام به فروش بیمه عمر وسرمایه گذاری می کند ملزم است مبلغی از حق بیمه را به عنوان حق بیمه اتکایی به شرکت بیمه مرکزی بپردازد لذا بیمه مرکزی در قبال مبلغ فوق تعهد می نماید در صورت عدم توانایی شرکت بیمه صادر کننده به هر علتی اعم از ورشکستگی وغیره ،  به تنهایی خسارت بیمه شده را جبران نماید.

در صورت تغییر حکومت تکلیف بیمه گذار بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

طبق قانون تعهد دولتها به دولتهای بعدی منتقل می شود. لذا باتوجه به اینکه بانک مرکزی و بیمه مرکزی ارکان اصلی  اقتصادی یک حکومت است  به محض تشکیل حکومت جدید تعهدات بانک وبیمه مرکزی شروع می شود وملزم به جبران تعهدات حکومت قبلی می باشند.(مانند تغییر رژیم شاهنشاهی در ایران وشروع حکومت جمهوری اسلامی)

با خودروی خود یک بارتصادف مالی داشته ام آیا تمام تخفیف بیمه نامه شخص ثالث من از بین می رود؟

خیر  طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث با یک بارتصادف منجر به خسارت مالی تنها ۲۰ درصد از تخفیفات شما از بین می رود. و مابقی تخفیفات عدم خسارت برای شما باقی می ماند.

با خودروی خود یک بارتصادف منجر به خسارت بدنی داشته ام آیا تمام تخفیف بیمه نامه شخص ثالث من از بین می رود؟

خیر  طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث با یک بارتصادف منجر به خسارت بدنی تنها ۳۰درصد از تخفیفات شما از بین می رود. و مابقی تخفیفات عدم خسارت برای شما باقی می ماند.

 اگر شخصی بر اثر تصادف با وسیله نقلیه بدون بیمه نامه ای مصدوم یا فوت شود یا این که راننده بعد از تصادف صحنه حادثه را ترک کند آیا او یا بازماندگانش می توانند هزینه یا غرامت دریافت کند؟

 بله: صندوقی به نام صندوق تامین خسارتهای بدنی وجود دارد که تحت مدیریت بیمه مرکزی ج.ا.ا است. وظیفه این صندوق پرداخت غرامت و هزینه تا مبلغی معین به کسانی است که به علت بیمه نبودن وسیله نقلیه (بطلان قرارداد بیمه، تعلیق قرارداد بیمه، تعلیق تامین شرکت بیمه، فرار کردن یا ناشناخته ماندن مسئول حادثه) زیان دیده اند.

ارش چیست؟

ارش نوعی غرامت است. در قانون دیات برای موارد مختلف نقص عضو، دیه تعیین شده است. میزان دیه نقص عضو در مواردی دیه کامل و در موارد دیگر کمتر از آن است. برای مثال، قطع دو دست، دیه کامل دارد و قطع یک دست نصف دیه کامل و نظایر آن برای مواردی که دیه مشخص نشده باشد با توجه به جراحت وارده غرامتی تعیین می شود که به آن «ارش» می گویند.

تاریخ انقضاءبیمه نامه ام گذشته است آیا می شود بیمه نامه جدیدم بلافاصله به تاریخ پایان همان بیمه نامه برگردد؟

خیر تاریخ بیمه نامه هیچ وقت به عقب بر نمیگردد.

تاریخ انقضاءبیمه نامه ام تمام شده ونماینده بیمه از من خواسته خودروی خود را برای گرفتن عکس نزد وی ببرم علت چیست؟

باتوجه به اینکه ممکن است درزمان انقضاءبیمه نامه خودروی شما تصادف کرده باشد لذا به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی  وهمچنین جلوگیری از ضایع شدن حق شما  مطابق قانون جدید بیمه نامه شخص ثالث میبایست ازخودروی شما عکس گرفته شود.

یک روز از تاریخ انقضاءبیمه نامه ام گذشته چه عواقب قانونی به دنبال دارد؟

عواقب زیر برای شما وجود دارد:

۱-خودروی شما درآن روز بیمه ندارد پس به هیچ وجه نمی شود مورد استفاده قرار گیرد.

۲-خودروی شما در بیمه نامه جدید یک روز جریمه می شود.

۳-شما باید مواظب باشید تا ۱۵روز بعد ازصدور بیمه نامه جدید مرتکب تصادف نشوید زیرا تصادف با هرمیزان خسارت مالی حتما نیاز به تهیه کروکی توسط پلیس دارد وپلیس هم برای خسارت کمتر از ۹۰ میلیون ریال کروکی تهیه نمی کند فلذا شماجهت استفاده از مزایای بیمه نامه خود وجبران زیان طرف مقابل ناچار هستید به شورای حل اختلاف مراجعه وباپرداخت حق کارشناسی کروکی معتبر تهیه وبه شرکت بیمه ارائه نمایید.

منزل اینجانب در شهرستان دوری میباشد چگونه می توانم از شرکت سایبان امن کوثر بیمه تهیه کنم ؟

شما با ورود به سایت سایبان امن کوثر و بارگذاری فرمها در فایل مربوطه به هر نوع بیمه نامه می توانید بیمه نامه خود را تهیه فرمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را دریافت نمایید. و یا از طریق همان سایت به صورت اینترنتی بیمه نامه خود را خریداری نمایید .

خودری اینجانب زیان دیده است آیا برای دریافت خسارت فرانشیز ویا کهنگی قطعات شامل خودری اینجانب می شود؟

خیر هیچگونه فرانشیز ویا کهنگی قطعات شامل خودروی شما نمی شود.

خودروی اینجانب پارک بوده وخودرویی باآن تصادف کرده ومتواری گردیده تکلیف خسارت خودروی اینجانب که دارای بیمه بدنه می باشد چیست؟

باتوجه به احتمال تبانی زیان دیده ومقصر از نظر شرکتهای بیمه ای بهتراست قبل از حرکت خودری خود با پلیس تماس گرفته وبخواهید که از صحنه تصادف گزارش تهیه نماید.

منظور از کلمه از کار افتادگی در بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

دربیمه نامه عمروسرمایه گذاری چنانچه قبل از صدور بیمه نامه سن بیمه گزار کمتر از ۵۵سال باشد وشخص دارای شغل باشد  مشمول پوشش از کارافتادگی  میگردد وآن عبارت است از اینکه چنانچه بیمه گزار به هرعلت در طول مدت بیمه نامه  توانایی خود را ازدست بدهد وپزشک معتمد شرکت بیمه این امرراتایید نماید ،دیگر بیمه گزار تا پایان مدت بیمه از پرداخت حق بیمه معاف میگردد وادامه پرداخت حق بیمه توسط شرکت بیمه صورت میگیرد.

اگر کسی با حالت مستی رانندگی کند و با شخص و یا وسیله نقلیه دیگری تصادف کند تکلیف زیان دیده چیست ؟ طبق ماده ۱۵ قانون بیمه شخص ثالث شرکت بیمه مکلف است بدون هیچ شرط واخذ تضمین،زیان زیاندیده راپرداخت کند وپس از آن می تواند به قائم مقامی زیان دیده از طریق مراجع قانونی برای بازیافت تمام یابخشی ازوجوه پرداخت شده به شخصی که موجب خسارت شده است مراجعه کند وخسارت را ریکاوری نماید.

اگر کسی به عمد تصادف کند و عمد او در ایجاد حادثه نزد مراجع قضایی اثباط گردد، تکلیف زیان دیده چیست ؟ طبق ماده ۱۵ قانون بیمه شخص ثالث شرکت بیمه مکلف است بدون هیچ شرط واخذ تضمین،زیان زیاندیده راپرداخت کند وپس از آن می تواند به قائم مقامی زیان دیده از طریق مراجع قانونی برای بازیافت تمام یابخشی ازوجوه پرداخت شده به شخصی که موجب خسارت شده است مراجعه کند وخسارت را ریکاوری نماید.

در صورتی که راننده  فاقد گواهینامه رانندگی باشدویاگواهینامه او متناسب با نوع وسیله نقلیه نباشدبا شخص ویا وسیله نقلیه دیگری تصادف کند تکلیف زیان دیده چیست ؟

طبق ماده ۱۵ قانون بیمه شخص ثالث شرکت بیمه مکلف است بدون هیچ شرط واخذ تضمین،زیان زیاندیده راپرداخت کند وپس از آن می تواند به قائم مقامی زیان دیده از طریق مراجع قانونی برای بازیافت تمام یابخشی ازوجوه پرداخت شده به شخصی که موجب خسارت شده است مراجعه کند وخسارت را ریکاوری نماید.

 

اگر کسی با خودروی سرقت شده رانندگی کند یا ازمسروقه بودن آن اطلاع داشته باشد و با شخص و یا وسیله نقلیه دیگری تصادف کند تکلیف زیان دیده چیست ؟

طبق ماده ۱۵ قانون بیمه شخص ثالث شرکت بیمه مکلف است بدون هیچ شرط واخذ تضمین،زیان زیاندیده راپرداخت کند وپس از آن می تواند به قائم مقامی زیان دیده از طریق مراجع قانونی برای بازیافت تمام یابخشی ازوجوه پرداخت شده به شخصی که موجب خسارت شده است مراجعه کند وخسارت را ریکاوری نماید.

باتوجه به حذف فیزیکی بیمه نامه در موقع تصادف چگونه برخورد کنیم؟

باتوجه به اینکه هم مقصر وهم زیان دیده مدرک بیمه دردست ندارند لذا تنها با نشان دادن کدیکتای بیمه مرکزی به یک دیگر هردوطرف باید به همدیگر اعتمادکنند و زیاندیده کارت خودرو وگواهینامه مقصر را از وی تحویل بگیرد و کارت خودرو یا گواهینامه خودرا دراختیار مقصر قراردهد وهردوطرف باهم به شعبه حسارت بیمه طرف مقطر مراجعه نمایند.

حداکثر پرداخت خسارت بیمه بدنه خودرو برای سرقت قطعات خودرو چقدر است ؟

چنانچه بیمه گذار هنگام خرید بیمه نامه بدنه  پوشش اضافی سرقت در جای قطعات را نیز خریده باشد در صورت سرقت قطعات خودرو شرکت بیمه ملزم به پرداخت خسارت وارده خواهد بود وسقف تعهدات این پوشش حد اکثر تا ۲۰ درصد ارزش خود رو خواهد بود (یعنی اگر سارق اقدام به سرقت  ۲۰ میلیون تومان قطعات از یک خودرو ۱۰۰ میلیون تومانی کرده باشد آن ۲۰ میلیون تومان پس از کسر فرانشیز وکسورات قانونی به بیمه کذار تعلق می گیرد)

اکنون که بیمه نامه شخص ثالث به صورت فیزیکی حذف شده ازکجا بدانیم بیمه نامه داریم ؟ 

۳ راه برایتان وجود دارد :

۱ – مراجعه به همین سایت  درقسمت بالا استعلام اعتبار بیمه نامه را باز کنید ومشخصات خودرو را وارد کنید.

۲ – تماس با نماینده صادر کننده بیمه و استعلام  بیمه نامه از ایشان

۳ – مراجعه به سایت بیمه مرکزی و جستجوی اصالت بیمه نامه در سامانه سنهاب

قیمت خودروی من نسبت به قیمت درج شده در بیمه بدنه خیلی گرانتر شده است باید چه کار کنم ؟

قبل از اینکه خودروی شما آسیبی ببیند باید فورا به نمایندگی صادر کننده بیمه بدنه مراجعه نموده و برای افزایش قیمت خودرو الحاقیه تهیه نمایید . چنانچه در این خصوص اقدام نکنید و خوودروی شما آسیب ببیند شرکت بیمه ، ماده ۱۰ قانون بیمه را برای شما اعمال نموده و مطابق قائده نسبی با شما رفتار می نماید وشما به حق قانونی خود نمی رسید .

 

قیمت خودروی من نسبت به قیمت درج شده در بیمه بدنه ارزانتر شده است باید چه کار کنم ؟

به نمایندگی صادر کننده بیمه بدنه مراجعه نموده وبرای کاهش  قیمت خودرو الحاقیه تهیه نمایید . مبلغی از حق بیمه دریافتی توسط شرکت بیمه به شما عودت می گردد .

قیمت خودروی من نسبت به قیمت درج شده در بیمه بدنه خیلی گرانتر شده است  و با خودرو تصادف کرده ام آیا می شود قبل از مراجعه به واحد خسارت الحاقیه تهیه نمایم ؟

با توجه به اینکه الحاقیه به تاریخ روز صادر می شود و برای صدور آن می بایست توسط  واحد صادر کننده عکس و فیلم تهیه گردد . لذا انجام این امر عملا امکان پذیر نیست .

آیا می توانم بدون مراجعه به نمایندگی بیمه ، به صورت غیر حضوری برای خور روی خود بیمه نامه تهیه نمایم ؟

بله در شرکت بیمه کوثر امکان صدور بیمه نامه به صورت آنلاین وجود دارد و شما می توانید بدون مراجعه حضوری ، و تنها از طریق لینک زیر بیمه نامه خودروی خود را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

 برای خرید بیمه نامه به صورت آنلاین اینجا کلیک کنید.

 

منظور از اصطلاح خودروی صفر کیلومتر چیست ؟

خودروی صفر کیلومتربه خودرویی اطلاق می گردد که بیش از سه ماه از تاریخ تحویل و یا تاریخ در ج شده در برگه تحویل کمپانی آن نگذشته باشد .این خودرو می تواند در بیمه بدنه ۲۰ درصد تخفیف اضافه (تخفیف صفر کیلومتری ) دریافت نماید .

طبق قانون جدید بیمه تخفیف های موجود در بیمه نامه مربوط به کیست ؟

به موجب ابلاغ مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۱ بیمه مرکزی ، کلیه تخفیف های موجود در بیمه نامه به مالک حودرو ( کسی که  قبلا سند و یا کارت خودرو به نام بوده  ) منتقل می گردد.

مالک قبلی خودرو هستم و در حال حاضر حودروی خود را فروخته ام وخودروی دیگری ندارم چگونه می توانم تخفیف خودم را حفظ کنم ؟

دوست عزیز الان که خودروی خود را فروخته اید می توانید با یک الحاقیه و  پرداخت  مبلغی ، تخفیفات خودرو را برای خود فریز نمایید تا در مواقع خرید خودروی جدید بدون پرداخت هیچ هزینه ای تخفیفات را به خودرو ی جدید منتقل نمایید .

خودروی من ۷۰ درصد تخفیف دارد اما سه سال است خودرو را خریده ام به علت مشکل با مالک قبلی سند به نام من  منتقل نشده تکلیف تخفیف هایم چه می شود ؟

چنانچه سه سال و یا بیشتر خودرو را خریده باشید تخفیف همان مدت مربوط به شماست و مابقی تخفیفات به شما تعلق نمی گیرد .

چند ماه است خودرویی خریده ام که ۷۰ درصد تخفیف دارد تکلیف تخفیفات من چه می شود ؟

دوست گرامی تخفیف مربوط به مالک قبلی می باشد و شما در صورتی که بدون خسارت سال جاری را سپری کنید ۵ درصد تخفیف به شما تعلق می گیرد .

خودرو خودرا فروخته ام و خودروی دیگری دارم برای تخفیف  هایم باید چکار کنم ؟ 

اگر موقع فروش خودرو دارای خودروی دیگری باشید، با یک الحاقیه اصلاحی بدون پرداخت هیچگونه وجهی تخفیفات شما به خودروی دیگرتان منتقل می گردد.

خودروی خود را از برادرم خریده ام آیا می توانم تخفیف های آن را برای خودم استفاده کنم ؟

خیر مطابق قانون جدید بیمه ، تخفیف های  بیمه شخص ثالث از برادر به برادر ویا از برادر به خواهر و بالعکس منتقل نمی گردد .