گیاه دارویی + گل شمعدانی

گیاه گل شمعدانی:

گیاه گل شمعدانی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است که به سادگی رشد می‌ کند و رنگارنگ بوی خوبی نیز دارد.
شاید برخی ازافراد این گیاه را در خارج از خانه نگهداری نمایند، ولی بهتر است در فصول سرد به داخل خانه منتقل شود. اگر در داخل خانه نور کافی به این گیاه برسد قابلیت گلدهی در تمام فصول سال را دارد.
ژرانیوم یا پلارگونیوم یا همان گل شمعدانی در واقع در اوایل قرن هجدهم توسط تاجری هلندی از جنوب آفریقا به اروپا وارد گردید.

این گیاه شباهت بسیار زیادی به ژرانیوم وحشی دارد . ژرانیوم وحشی که در اروپا میرورید ، گیاه‌شناسان به اشتباه این دو را به عنوان یک گونه شناسایی کرده اند. بعد از چند سال وقتی گیاه‌شناسان متوجه تفاوت گلبرگ‌ها و پرچم‌های این دو گیاه شدند گونه آفریقایی را بعنوان پلارگونیوم به معنی منقار لک‌لک، تقسیم بندی کردند. این نام گذاری به خاطر شکل بلند بذر این گیاه بوده است. امروزه کماکان به شمعدانی ژرانیوم گفته می‌شود ولی اسم اصلی این گیاه، همان پلارگونیوم میباشد.
اگر شما عاشق گل و گیاه هستید با رخرید گل و گیاه آپرتمانی دوست دارید مزل خود را تازگی و طراوت ببخشید به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید:

نکات مهم در مراقبت از گل شمعدانی

نور

جهت دستیابی به حداکثر گل در شمعدانی باید آن را در محلی قرار دهید که بین چهار تا شش ساعت نور خورشید را مستبما دریافت نماید.
شمعدانی را می‌ توان بعنوان یگ گیاه خانگی یا گل زینتی در نظر گرفت. در طول فصول‌ گرم سال می‌ توان این گیاه را در بیرون از خانه و محلی که نور مستقیم آفتاب باشد قرار دهید.

آبیاری

در خصوص آبیاری باید بدانید که باید اجازه دهید تا از آب دهی مرحله قبل تا مرحله بعدی آب‌ دهی ، خاک تا حدی خشک شود. در طول فصل زمستان گیاه  آب کمتری لازم دارد اما نباید اجازه بدهید که ریشه‌ ها کاملا خشک گردند. شمعدانی‌ ها در طول زمستان به استراحت نیاز دارند و به همین دلیل  آب کمتری نیاز دارند.

 

دما

در اواخر فصل تابستان و یا اوایل پاییز و زمانی که دمای شب به زیرسیزده درجه برسد باید شمعدانی را به داخل خانه منتقل کنید.
بهترین دمای شب در زمستان برای شمعدانی دمایی بین سیزده الی شانزده درجه است اما این گیاه می تواند در بازه دمایی بین صفر الی بیست وهفت درجه به رشد و نمود طبیعی خود ادامه حیات دهد و زنده بماند، قطعا در این شرایط رشد مطلوبی نخواهد داشت.

خاک

شمعدانی بطور معمول در گلدان قرار میگیرند زیرا گلدانها داری زهکشی خوبی از نظر خاک ، میباشند که در نتیجه این امر ریشه‌ های گیاه  پوسیده نمی شوند. از خاکی استفاده کنید که بیش از حد سنگین یا گل مانند نیست زیرا شمعدانی با خیس بودن رابطه خوبی ندارد. 

 

 

جهت استعلام و خرید بیمه شخص ثالث خودروی خودو اینجا را کلیک کنید

 

 

امنیت خاطر را با بودن ما در کنارخود تجربه نمایید: شرکت بیمه سایبان امن و آرام کوثر

تلفن: ۳۲۸۲۷۲۶۴-۰۲۶        ۳۲۸۲۷۲۶۵-۰۲۶          ۰۹۱۲۳۶۶۷۰۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *