مومو کیست؟!

اصلا این مومو کیست؟! 

مومو در حقیقت یک زن ژاپنی با ظاهری نا به هنجار و ترسناک است که تصاویر خود را در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرده بود. اما مومویی که این روز ها سر زبان ها افتاده است و با تصاویر این عروسک ژاپنی در حال فعالیت است هویتی نامعلوم دارد و بعضا هدفی نامشخص را دنبال میکند .

ماجرای مومو پس از خود کشی پسر بچه دوازده ساله ایرانی بیش از پیش یه سر زبان  هموطنانمان افتاد. یک پسر بچه پس از تماس تلفنی مومو اظهار رعب و وحشت خود را به دوستانش میرساند سپس دست به خود کشی میزند!

اگر شما هم نگران فرزندان و خانواده ی خود هستید میتوانید با نظارت مستقیم بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی از بسیاری از خطرات فضای سایبر نظیر مومو که عموما قشر نوپای جامعه را تهدید میکند جلوگیری کنید.

خودکشی با بازی مومو

اولین خودکشی بخاطر این بازی مخاطره انگیز در آرژانتین روی داده است. پلیس فتا به خانواده ها درمورد این بازی هشدار داده است و نظارت مستقیم والدین بر فعالیت گروه کودک و نوجوان در اپلیکیشن هایی نظیر واتساپ ، فیسبوک و سایر اپ هایی که قابلیت تماس تصویری دارند را راهکار این مسئله دانسته است.

در این بازی در واتساپ یا سایر برنامه ها با شما از طرف یک شماره ناشناس تماس تصویری برقرار میشود و با ایجاد ترس در مخاطب وی را به سمت کار های خطرناک نظیر خود کشی سوق میدهد.

براساس گزارش های ارسال شده پلیس اعلام کرده است:

اتفاقاتی که در این بازی خطرناک می افتد می تواند مخاطب را به سمت کار های خشونت آمیز سوق دهد و باعث اتفاقات جبران ناپذیری شود. امید است که هر چه سریع تر عوامل مربوطه فضای سایبر را از وجود این بازی مخاطره آمیز پاکسازی کنند.

در  گزارشی که مدیران شبکه اجتماعی واتس اپ با فاکس نیوز و بی بی سی داشته اند گفته شد که مهار مومو به راحتی امکان پذیر است و بهترین راهکار برای این قضیه توجه مخاطبان است. عوامل واتس آپ جواب ندادن به هر تماسی از شماره ناشناس در واتس آپ را بهترین عامل مقابله در برابر مومو میدانند.

. علاوه بر اتفاقاتی که در آرژانتین رخ داد، کشور مکزیک نیز چندی بعد درگیر مومو شد. پلیس مکزیک هم هشدار های لازم را درمورد ابن بازی در اختیار خانواده ها قرار دادند.

ادعاهای درباره هکر بودن مومو به گوش میرسد که صحت آنها هنوز مورد تایید قرار نگرفته است اما دفع خطر احتمالی شرط عقل است.برای جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی تماس های تصویری ناشناس را جواب ندهید و از دانلود کردن فایل هایی با منابع ناشناس خودداری کنید.

عده ای افراد ماجراجو به ساختن اکانت های فیک مومو پرداخته اند و تعداد این افراد به طور روز افزونی در حال افزایش است. پلیس فتا هشدار خود را درباره دستگیری و مجازات این افراد اعلام کرده است.

شرکت بیمه سایبان امن کوثر افتخار دارد به عنوان یک شرکت پیشرو در صدور انواع خدمات بیمه ای در خدمت شما باشد.

برای صدور بیمه نامه به صورت آنلاین لطفا اینجا کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *