سرخط خبرها
خانه / مقالات غیر بیمه ای / جاذبه های گردشگری استان خراسان جنوبی + قلعه فورگ

جاذبه های گردشگری استان خراسان جنوبی + قلعه فورگ

 

قلعه فورگ

فورگ روستایی با قلعه‌هایی بسیار زیبا در دامنه کوه مومن آباد قرار دارد. از مناطق ییلاقی خراسان جنوبی بشمار میابد. که آب و هوای آن سرد کوهستانی دارد. روستای فورگ یکی از روستاهای شهرستان درمیان است که از توابع شهر بیرجند میباشد که در فاصله ۱۰۷ کیلومتری جنوب شرقی بیرجند واقع است. فورگ از قدیمی ترین روستاهای شهر بیرجند بحساب میاید و بافت آن قدیمی می باشد.

قلعه فورگ در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شرق بیرجند ، در روستای فورگ از توابع شهر بیرجند در فاصله ۵ کیلومتری واقع می باشد. با توجه به اینکه این منطقه کوهستانی بوده ، اسماعیلیان در مبارزه با حکومت عباسیان در این قلعه ها میزیسته اند و عامل پیروزی چندین ساله آنها در مبارزات آنها ، وجود همین قلعه های صعب العبور بوده است، قلعه های مرتفع و مستحکم در عمده مناطق این شهرستان و سایر شهرهای جنوبی خراسان به چشم میخورد.

فداییان مطلق در این منطقه، تحت تعلیم و آموزش های مخصوصی قرار گرفته بودند. فداییان مطلق گروهی بودند که هیچ اسمی نداشتند و بعد از ترک قلعه، برای انجام ماموریتهایشان، نام خود را تغییر میدادند و برای مبارزه با تفکرات و دیدگاههای حکومت مرکزی ، با اسمهای خود را معرفی میکردند. مبنای آموزش و تعلیم فداییان بدین گونه بوده که دشمن را غافلگیر کنند و یک یا دو ضربه چاقو به دشمن بزنند فرار کنند قبل از اینکه دیگران به کمک دشمن بیایند.

ساخت قلعه فورگ در دوران نادرشاه افشار بوسیله میرزا بقاخان که حاکم منطقه بود  شروع گشته و بعد از او نیز پسرش میرزا رفیع خان نسبت به تکمیل ساختمان قلعه اهتمام ورزید. در زمان قاجار کشمکشهای  سختی بین حاکم نشین قاینات و حاکم نشین فورگ رخ داد که در این میان میرزا رفیع خان کشته شد و به تصرف قلعه منجر گردید.

 

جهت استعلام و خرید بیمه شخص ثالث خودرو اینجا را کلیک نمایید

 

آرامش و امنیت خاطر را با بودن ما در کنار خود تجربه کنید:شرکت بیمه سایبان امن و آرام کوثر

 تلفن: ۳۲۸۲۷۲۶۴-۰۲۶        ۳۲۸۲۷۲۶۵-۰۲۶          ۰۹۱۲۳۶۶۷۰۴۵

اشتراک گذاری :

تماس با کارشناسان

  • همراه : 09123667045
  • ثابت : 32827264-026
  • ثابت : 32827265-026

مشاور رایگان بیمه ای

درباره ی سید ابراهیم فضلوی

علاقه زیادی به مباحث بیمه ای دارم

همچنین ببینید

جاذبه های گردشگری استان گیلان + ییلاق هلودشت

ییلاق هلودشت ییلاق هالی دشت یا همان «هلودشت» که در زبان گیلکی بنام «هلیودشت» یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

جهت خرید بیمه به صورت آنلاین و ارزان اینجا کلیک کنید
+ +